Su Bazlı ve Nefes Alan Epoksi Zemin

with Yorum yapılmamış

Su Bazlı ve Nefes Alan Epoksi Zemin Kaplama Malzemeleri
SU BAZLI EPOKSİ BOYA
İki bileşenli, Epoksi esaslı, hafif araç ve insan trafiği için geliştirilmiş, renkli, su ile inceltilebilen,  hem astar, hem son kat olarak kullanılabilen ipek mat bir epoksi kaplama malzemesidir. Beton ve asfalt yüzeylere rulo ile uygulanır. Yüzeylerin aşınmasını ve tozumasını önlemek ve sıvılara karşı geçirimsizliğini sağlamak amacı ile, ayrıca nemli veya yeni dökülmüş betonlar üzerine uygulama yapılması gerektiği hallerde, yüksek mekanik ve kimyasal  dayanırlığın aranmadığı, gıda tesisleri, kozmetik sanayi, hastaneler, kontrol odaları, yer altı oto parkları vegarajlarda asfalt ve beton yüzeylerde  kullanılır.
NEFES ALABİLEN EPOKSİ ESASLI BETON ASTARI
İki bileşenli, nefes alabilen Epoksi esaslı, şeffaf, nemli beton yüzeyler için geliştirilmiş, bir astar malzemedir.  Özellikle nemli veya yeni dökülmüş betonlar Nefes Alabilen Epoksi Kaplama   (0.5 – 0. 1mm) Nefes Alabilen Self Levelling Epoksi (2 – 3 mm) üzerine uygulama yapılması gerektiği hallerde, betonun kılcal ve kepiler boşluklarını doldurarak üzerlerine uygulanacak diğer koruyucu katlara köprü vazifesi görürler. Özel dolgu kumu ile karıştırılarak sıyırma ve seviyelendirme malzemesi olarak da kullanılır. Epoksi beton astarı, rulo veya mala ile uygulanır.

resim_4
NEFES ALABİLEN EPOKSİ ESASLI  KAPLAMA 
İki bileşenli, nefes alabilen Epoksi esaslı, 0.5 -1mm kalınlığında uygulanabilen ipek mat bir zemin kaplamasıdır. Genelde, Epoksi astar üzerine bir veya  bir kaç katta uygulanır. Renkli, geçirimsiz, dayanıklı, bir yüzey oluşturur. Orta ağırlıkta yük trafiğinin olduğu zeminler için uygundur. Düz veya portakal kabuğu tekstüründe kaymaz yüzeyler oluşturulabilir. Kürlenmiş epoksi kaplama, birçok kimyasala mukavemet gösterir. Hidrolik ve fren yağlarına dirençlidir. Çok iyi alkali direnci olup, organik ve mineral asitlere karşı yüksek mukavemetin arandığı yerlerde önerilmez. Teknik odalar, hastane, laboratuar, otomobil servis alanlarında kullanılabilirler.
NEFES ALABİLEN SELF LEVELLING EPOKSİ KAPLAMA
İki bileşenli, nefes alabilen epoksi esaslı, 2 – 3 mm kalınlığında, renkli, ıslakken kaymayan ipek mat bir ağır hizmet epoksi kaplama sistemidir. Nemli veya yeni dökülmüş betonlar üzerine uygulama yapılması gerektiği hallerde Epoksi astar üzerine tek katta yekpare (derzsiz) olarak dişli mala ile uygulanır. Yüksek mekanik mukavemete sahip olup, iyi bir sürtünme direnci sağlar. UV direnci iyidir. Solmaz, renk değiştirmez. Özellikle nemli veya yeni dökülmüş betonlar üzerine uygulama yapılması gerektiği hallerde, geçmişinde su ve nem  problemi olan endüstriyel zeminlerde, gıda tesisleri, hastaneler, uçak ve helikopter hangarları, şişeleme ve dolum tesisleri, kontrol odaları, laboratuarlar için idealdir.